Darmowa dostawa dla zamówień od 150 zł

Szukaj

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

Kookitodesign, 17 marzec 2021
Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?

Często zdarza się tak, że pies na widok smyczy staje się nerwowy i nie pozwala na założenie obroży, do której można smycz przypiąć. Jeżeli nawet uda nam się założyć niezbędne akcesoria to spacer z pupilem staje się problematyczny. Jak przyzwyczaić psa do chodzenia na smyczy? Co zrobić, żeby każdy spacer był dla niego komfortowy?

Jak przyzwyczaić psa do chodzenia na smyczy?

Sytuacja, w której pies na widok smyczy zaczyna uciekać i staje się nerwowy jest problematyczna nie tylko dla samych zwierząt, ale też dla ich właścicieli. Naukę chodzenia na smyczy należy więc rozpocząć od krótkich spacerów w ustronne miejsca, gdzie pies nie jest rozpraszany przez inne bodźce. Kluczowe znaczenie będzie mieć wybór odpowiednich akcesoriów. Tylko wygodna obroża i smycz sprawią, że również pies będzie się w nich dobrze czuć. Obroża lub szelki muszą być optymalnie dopasowane do wielkości danego psa, aby nigdzie go nie uciskały. Nauka chodzenia na smyczy wymaga czasu i cierpliwości. Musimy konsekwentnie zabierać zwierzaka na spacery, rozpoczynając od krótkich wyjść. Jeżeli pies podczas spaceru zatrzymuje się, ma obawy, aby przejść w inne miejsce – pozwólmy mu na to. Pupil musi się oswoić z nowymi miejscami i obiektami. Wybierając akcesoria warto zwrócić uwagę na te, które łatwo założyć i dopasować do sylwetki psa – świetnie sprawdzą się tutaj szelki dla psa Punk Rock Skulls Red, czy też inne obroże łatwe w regulacji.

Komfortowe akcesoria

Pies musi czuć się komfortowo, aby nie bać się spacerów. Smycz możemy przypiąć do obroży, lub do szelek. Jeżeli nasz pies czuje się źle z obrożą, uciska go, to możemy zamiennie zastosować specjalne szelki. Szelki nawet podczas silnego szarpnięcia skutecznie amortyzują. Natomiast w przypadku obroży, pies może czuć ucisk na szyi, co z kolei może mieć wpływ na jego niechęć do spacerów. Jednak jeżeli dobierzemy miękką obrożę z regulacją taką jak na przykład obroża dla psa Jolly Fox to taki problem raczej się nie pojawi. Miękka, a zarazem solidna obroża nie sprawi bowiem żadnej krzywdy pupilowi.

Funkcjonalna smycz na spacery

Aby pies polubił spacery na smyczy, ważna będzie oczywiście sama smycz. W początkowej fazie nauki zdecydowanie warto wybrać smycz przepinaną, którą możemy skrócić. Piesek będzie bowiem podczas spaceru zawsze blisko właściciela, co zdecydowanie zmniejszy jego lęk przed wychodzeniem. Z czasem długość smyczy możemy zwiększać, aż w końcu przyzwyczaimy pupila do codziennych wyjść. Smycz przepinana dla psa Cuddle doskonale sprawdzi się w nauce i w późniejszych spacerach.