Święta tuż tuż.....pamiętacie o prezentach dla swoich czworonogów?

Jak nauczyć psa chodzić na smyczy?
10.jpg

Często zdarza się tak, że pies na widok smyczy staje się nerwowy i nie pozwala na założenie obroży, do której można smycz przypiąć. Jeżeli nawet uda nam się założyć niezbędne akcesoria to spacer z pupilem staje się problematyczny. Jak przyzwyczaić psa do chodzenia na smyczy? Co zrobić, żeby każdy spacer był dla niego komfortowy?

Jak przyzwyczaić psa do chodzenia na smyczy?

Sytuacja, w której pies na widok smyczy zaczyna uciekać i staje się nerwowy jest problematyczna nie tylko dla samych zwierząt, ale też dla ich właścicieli. Naukę chodzenia na smyczy należy więc rozpocząć od krótkich spacerów w ustronne miejsca, gdzie pies nie jest rozpraszany przez inne bodźce. Kluczowe znaczenie będzie mieć wybór odpowiednich akcesoriów. Tylko wygodna obroża i smycz sprawią, że również pies będzie się w nich dobrze czuć. Obroża lub szelki muszą być optymalnie dopasowane do wielkości danego psa, aby nigdzie go nie uciskały. Nauka chodzenia na smyczy wymaga czasu i cierpliwości. Musimy konsekwentnie zabierać zwierzaka na spacery, rozpoczynając od krótkich wyjść. Jeżeli pies podczas spaceru zatrzymuje się, ma obawy, aby przejść w inne miejsce – pozwólmy mu na to. Pupil musi się oswoić z nowymi miejscami i obiektami. Wybierając akcesoria warto zwrócić uwagę na te, które łatwo założyć i dopasować do sylwetki psa – świetnie sprawdzą się tutaj szelki dla psa Punk Rock Skulls Red, czy też inne obroże łatwe w regulacji.

Komfortowe akcesoria

Pies musi czuć się komfortowo, aby nie bać się spacerów. Smycz możemy przypiąć do obroży, lub do szelek. Jeżeli nasz pies czuje się źle z obrożą, uciska go, to możemy zamiennie zastosować specjalne szelki. Szelki nawet podczas silnego szarpnięcia skutecznie amortyzują. Natomiast w przypadku obroży, pies może czuć ucisk na szyi, co z kolei może mieć wpływ na jego niechęć do spacerów. Jednak jeżeli dobierzemy miękką obrożę z regulacją taką jak na przykład obroża dla psa Jolly Fox to taki problem raczej się nie pojawi. Miękka, a zarazem solidna obroża nie sprawi bowiem żadnej krzywdy pupilowi.

Funkcjonalna smycz na spacery

Aby pies polubił spacery na smyczy, ważna będzie oczywiście sama smycz. W początkowej fazie nauki zdecydowanie warto wybrać smycz przepinaną, którą możemy skrócić. Piesek będzie bowiem podczas spaceru zawsze blisko właściciela, co zdecydowanie zmniejszy jego lęk przed wychodzeniem. Z czasem długość smyczy możemy zwiększać, aż w końcu przyzwyczaimy pupila do codziennych wyjść. Smycz przepinana dla psa Cuddle doskonale sprawdzi się w nauce i w późniejszych spacerach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl