• Czerwona smycz

Czerwona smycz dla każdego psa

Właściciele psów bez względu na ich rasę borykają się z dylematem wyboru odpowiedniej smyczy dla swojego czworonożnego pupila. Prowadzenie zwierzęcia w miejscu publicznym bez smyczy jest wykroczeniem. Przy wyborze tego typu akcesoriów nade wszystko trzeba pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa zwierzęciu oraz samemu sobie. Zdecydowanie smycz czerwona zapewnia większe bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku oraz w trudnych warunkach atmosferycznych. Wyróżniają się one funkcjonalnością, prostotą oraz wygodą w obsłudze. Dostępne są zarówno dla mniejszych, jak i większych psów. Wykonane są z bardzo mocnej, wojskowej taśmy nośnej, która jest woskowana i nie ulega strzępieniu ani przetarciom. Faktura taśmy jest o podwójnym splocie. Zaś brzegi wzmocniono dodatkowym obszyciem. Czerwona smycz jest dostępna w dwóch wariantach.

Smycz standardowa

Standardowa czerwona smycz dla psa wyposażona jest w uchwyt oraz jeden karabińczyk, do którego przypinany jest czworonożny przyjaciel. Jej standardowa długość zapewnia swobodny i komfortowy spacer zwierzęciu. Prosta i funkcjonalna smycz posiada przy rączce uchwyt. Służy on do zawieszenia niezbędnych akcesoriów w trakcie spaceru z psem. Można zaczepić niezbędne woreczki spacerowe. Ważnym elementem klasycznej smyczy jest mocne zapięcie w postaci jednego niezawodnego karabińczyka. Metalowy podłużny pierścień z zamknięciem wzorowany jest na sprzęcie wspinaczkowym. Takie zapięcie stanowi gwarancję bezpieczeństwa i pewność, że czworonożny pupil sam nie spowoduje rozpięcia smyczy. Przypinana jest do obroży bądź szelek. Prosta smycz standardowa umożliwia najlepszą kontrolę odległości, w jakiej pies znajduje się od swojego właściciela. Jej praktyczność sprawdzi się na spacerze w mieście oraz w trakcie pieszych wędrówek z pupilem.

Smycz przepinana

Przepinana smycz czerwona dla psa posiada regulowaną długość. Tego typu akcesoria wyposażone są w dwa karabińczyki. Jeden służy do przypięcia smyczy od strony zwierzęcia. Z kolei drugi stanowi jej zakończenie przy samej rączce. Dodatkowe dwa metalowe kółeczka rozmieszczone w różnych odległościach są detalami zapewniającymi skracanie smyczy odpowiednie do potrzeb w danej chwili. Dzięki temu można ją nawet skrócić o połowę. Wówczas spacery i wędrówki z psem zarówno w mieście, jak i w terenach zalesionych będą dostosowane do potrzeb i bez problemu regulowane długością smyczy. W przypadku łagodnego oraz spokojnego psa można pozwolić mu na więcej swobody. Do pracy z psem można taką smycz swobodnie zapiąć wokół własnego ciała, a wolne ręce pozwolą na wydawanie komendy czworonożnemu pupilowi. Używane są  przez osoby, które w trakcie wyjść z psem same aktywnie uczestniczą w bieganiu bądź nawet w czasie jazdy rowerem. Smycz przypinana jest do kierowniczy. Wówczas właściciel psa swobodnie kieruje pojazdem rowerowym. Pamiętajmy, że w taki sposób można tylko przypinać ułożone psy.

Dodatkowe wskazówki przy wyborze czerwonej smyczy

Czerwona smycz z pewnością będzie właściwym wyborem. Zapewni ona bezpieczeństwo zarówno zwierzęciu, jak i samemu właścicielowi czworonoga. Ze względu na rzucający się kolor w oczy, trudno jej nie zauważyć. Istotną kwestią przy wyborze tego typu akcesoriów dla psów jest  rozmiar, wiek oraz sposób ułożenia zwierzęcia. Pamiętajmy, że dla dużych oraz żywiołowych psów najlepsza będzie smycz z szeroką, grubszą taśmą. Dostępne są one w dwóch szerokościach. Smycz o szerokości dwóch centymetrów polecana jest dla typowo rasy psów małych, jak maltańczyk bądź shih tzu. Z kolei szersze o pół centymetra można przeznaczyć dla psów większych i silniejszych. Szersza taśma wymaga zastosowania większego i tym samym cięższego karabińczyka. Należy wówczas uwzględnić i dostosować przede wszystkim rozmiar taśmy do siły i wielkości psa. Niewłaściwy wybór szerokości taśmy sprawi, że pies będzie odczuwał dyskomfort. A to z kolei przekłada się bezpośrednio na stres oraz stan zdrowia psa. Czworonożny pupil jest wówczas nieposłuszny i niechętny do współpracy. Standardowa długość czerwonej smyczy wynosi 195 cm. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoim klientom i ich czworonożnym pupilom każde zamówienie traktowane jest indywidualnie i długość smyczy, zawsze zostanie dostosowana do wskazanego rozmiaru. Jednak powinna ona być tak długa, aby pies miał nieco swobody i chętnie brał udział w każdym wyjściu na spacer.

Niezawodny czerwony kolor

Kolorowe smycze dla psów są absolutnym hitem. Szczególnie o barwach czerwonych. Właściciele szczeniaków powinni postawić na smycz tylko w tym kolorze. Działa ona jak amulet i strzeże małego psiaka od złych uroków. Młode psy również należy przyzwyczajać do spacerów na smyczy. Regulowana ich długość pozwoli dostosować ją do wieku zwierzęcia. Tego typu czerwona smycz pasuje zarówno do psa, jak i suczki w każdym wieku. Pod wpływem warunków atmosferycznych oraz prania przy użyciu nawet środków piorących nie traci swojego koloru. Jednak zdecydowanie należy prać je w temperaturze do czterdzieści stopni Celsjusza. Po odwirowaniu szybko wysychają.