• Smycze dla amstaffa

Spacer - niezbędny element codziennej rutyny

Każdy psiak potrzebuje spacerów. Wyjście poza mieszkanie czy zamknięty teren wokół domu to czas, kiedy pies może zaspokoić swoje podstawowe potrzeby - fizjologiczne, aktywności fizycznej czy węszenia. Dzięki spacerom pies dowiaduje się, co ciekawego wydarzyło się w okolicy od ostatniego wyjścia. Jest to też doskonała okazja do pogłębiania relacji z właścicielem, treningu czy zwyczajnej zabawy. Słowem - spacer jest koniecznym elementem dla zachowania zdrowia fizycznego, a także psychicznego naszego czworonoga.

Amstaffy często kojarzone są z ogromną siłą i niebezpiecznym, agresywnym usposobieniem. I o ile siłą faktycznie dysponują dużą, tak agresywnym usposobieniem już niekoniecznie. To prawda, że wymagają doświadczonego opiekuna i treningu wprowadzanego jak najwcześniej, jednak z natury są przyjazne i otwarte, potrzebują dużo kontaktu z właścicielem. Na spacerach mają dokładnie takie same potrzeby jak inne psy, z naciskiem położonym na dużą dawkę aktywności fizycznej. Te energiczne zwierzaki muszą mieć zapewnioną sporą dawkę ruchu. 

Czy amstaffy, jako duże i silne psy wymagają specjalnego sprzętu spacerowego? Tak, warto dobrać odpowiednią smycz przystosowaną do dużych ras. Czy musi to być łańcuch ze skórzanymi elementami, bo tylko taki wytrzyma siłę, którą dysponuje amstaff? Zdecydowanie nie! U nas znajdziecie bajecznie kolorowe smycze dla psów każdej wielkości!

Rodzaje smyczy

W naszym sklepie oferujemy dwa rodzaje smyczy - standardową i przepinaną. Czym się od siebie różnią?

Klasyczna smycz zbudowana jest w prosty sposób - na jednym końcu znajduje się wytrzymały karabińczyk, który przypinamy do obroży lub szelek psa, z drugiej zaś umieszczone jest ucho i właściciel, który je trzyma. Długość takiej smyczy wynosi 195 centymetrów. Jest idealna do codziennego użytku, na spacerach w mieście, a także w czasie podróży - generalnie w każdej sytuacji, kiedy musimy mieć psiaka pod kontrolą.

Smycz przepinana daje nieco więcej możliwości niż smycz klasyczna. Można regulować jej długość w zależności od potrzeb. Jest to możliwe dzięki karabińczykom zamontowanym na jej obu końcach - jeden przypinamy do obroży lub szelek, a drugi wpinamy w jedno z kółek rozmieszczonych na taśmie. Jeśli potrzebujemy mieć większą kontrolę na zwierzakiem, np. w czasie przechodzenia przez jezdnię czy spacer zatłoczonym chodnikiem, możemy skrócić smycz do minimum. Jeśli jednak jesteśmy w miejscu, gdzie możemy dać psiakowi więcej swobody, mamy możliwość przepiąć smycz na maksymalną długość - 195 centymetrów.

Jaka smycz dla amstaffa?

Każdy pies musi przerobić naukę chodzenia na smyczy, bez względu na swój rozmiar. O ile utrzymanie niewielkiego czworonoga nie stanowi problemu, o tyle duży, silny pies wymaga wprawnej ręki i dobrego treningu posłuszeństwa, ale też odpowiednio dobranej, wytrzymałej smyczy.

Smycz dla amstaffa musi być wykonana z trwałego materiału, może to być taśma lub lina. W naszym sklepie dla psów ras dużych dedykowane są smycze o szerokości 2,5 centymetra. Taśma, z której są wykonane, charakteryzuje się dużą odpornością na przecieranie. Chromowane okucia są niezwykle wytrzymałe, poradzą sobie nawet z siłą, jakiej poddadzą ją psy rasy amstaff. I choć funkcjonalność i wytrzymałość akcesoriów dla dużych psów stawiana jest na pierwszym miejscu, to nie bez znaczenia pozostaje ich wygląd. Psiak nie musi mieć nudnego, szarego outfitu. U nas takiego z pewnością nie znajdziesz.

Kolorowe, designerskie smycze, także dla amstaffów

Smycz powinna być dostosowana do wielkości i siły psa, a także do jego temperamentu. Istotne są codzienne aktywności oraz miejsce, gdzie się odbywają. I choć na czoło wysuwają się głównie względy praktyczne, to nie należy zapominać o estetyce. Nasz pupil z pewnością chce wyglądać pięknie! Zapewnijmy mu więc cudną, kolorową smycz.

W naszej ofercie znajdziesz rewelacyjne smycze dla psów rasy amstaff. Kto powiedział, że duży czworonóg nie może chodzić w różnobarwnym, przyciągającym spojrzenie outficie? U nas znajdziesz wiele wzorów i kolorów idealnych zarówno dla suczek, jak i psów. Dla amstaffów zalecamy wybór smyczy o szerokości 2,5 centymetra. A może obroża do kompletu? To również jest możliwe! Skompletuj cały zestaw dla swojego pupila i niech psy sąsiadów zzielenieją z zazdrości.

FAQ:

Jaka smycz będzie odpowiednia dla amstaffa?

W pierwszej kolejności warto zadbać o to, by była odpowiednio wytrzymała. Amstaffy charakteryzują się dużą siłą, więc smycz musi być odporna na mocne pociągnięcia. Propozycje dostępne w naszej ofercie są uszyte z wytrzymałej taśmy odpornej na przetarcia, dzięki czemu smycz jest nie do zdarcia. Użyte chromowane okucia są najwyższej jakości i również sprostają temperamentowi amstaffów. Zalecamy wybór wariantu o szerokości 2,5 centymetra.

Jaka długość smyczy będzie najlepsza dla psa rasy amstaff?

Wszystko zależy od sytuacji i okoliczności. Jeśli pies musi znajdować się pod kontrolą właściciela, np. w czasie przejścia przez zatłoczone miejsce, najlepiej użyć smycz klasyczną lub przepinaną maksymalnie skróconą. Jeśli możemy pozwolić psu na większą swobodę, to warto postawić na smycz przepinaną zapiętą w jej najdłuższym wariancie.

Jak zadbać o czystość smyczy?

To banalnie proste! Zabrudzoną smycz wystarczy wrzucić do pralki. Spokojnie możesz ją wyprać w temperaturze 40 stopni. I nie musisz się martwić się, że kolory wypłowieją, a wzory wyblakną. Nic z tych rzeczy. Smycz będzie jak nowa, gwarantujemy!