• Szelki step in

Spacer to zdecydowanie najprzyjemniejsze zajęcie dla większości psów. Czworonogi chętnie wychodzą z domu, by pobiegać po parku lub przydomowym ogródku. Spacery zaspokajają naturalną potrzebę ruchu i spędzenia efektywnego czasu z właścicielem. Standardową metodą wyprowadzania futrzaków jest prowadzenie ich na smyczy przypiętej do obroży. Stare techniki są jednak nieustannie modyfikowane lub zamieniane w bardziej nowoczesne formy. Równie dobrym i wygodnym rozwiązaniem dla pupila są zatem funkcjonalne szelki. Choć nie są jeszcze wybierane przez aż liczną grupę właścicieli psów, to jednak coraz bardziej zyskują na popularności.

Szelki dla psa - dlaczego warto?

Miłośnicy psów, będący tradycjonalistami, mogą traktować szelki jako wymyślną fanaberię, która jest kompletnie niepotrzebna. Tymczasem szelki dla psów mają wiele zalet i dla czworonoga ich noszenie może być korzystne, chociażby z punktu widzenia uniknięcia niektórych urazów szyi, karku i kręgosłupa. Szelki typu step in są wyjątkowo lekkie i nieobciążające. Nadają się na codzienne spacery, zwłaszcza dla małych psów, ale będą spełniały swoją funkcję także w przypadku większych czworonogów. Szelki są wręcz wymagane w przypadku niektórych psów, które nie mogą nosić obroży ze względów anatomicznych, jak np. buldogi i mopsy. Stosowanie szelek wyklucza ryzyko nadmiernego nacisku na tchawicę i krtań. Używając tego zgrabnego gadżetu wspieramy więc zdrowie i dobrą kondycję naszego przyjaciela z czterema łapami.

Szelki dla psa step in - jaki model wybrać 

Prawidłowo dobrane szelki dla czworonoga to podstawa. Wówczas, zarówno pies, jak i jego właściciel, odczuwają komfort podczas spaceru. Każdy zwierzak powinien być traktowany indywidualnie. Ważne są jego proporcje ciała, masa i specyficzne cechy budowy. Polecamy ręcznie wykonywane szelki w różnych kolorach i wzorach. Przygotowywane są na zamówienie, więc doskonale korespondują z potrzebami konkretnego czworonoga. Szelki wykonane z mocnej taśmy nośnej oraz kolorowej ozdobnej tasiemki, podszyte polarem to doskonały wybór dla pupila. Pies jest odpowiednio zabezpieczony, lecz nie odczuwa żadnego ucisku i nieprzyjemnych wrażeń. Szelki step in dla psa są idealne dla delikatnych ras, psom nie jest za gorąco podczas upalnej pogody, a ich sierść się nie wyciera. Nasze akcesoria dla psów wykonywane są z najlepszej jakości materiałów i z należytą precyzją. Szelki muszą odznaczać się nienaganną prezencją oraz perfekcyjną konstrukcją. Szelki typu handmade dają sposobność dopieszczenia każdego detalu. 

Step in szelki- konsekwencje źle dobranych akcesoriów

Warto poświęcić trochę czasu, by nie pomylić się przy wyborze odpowiednich szelek spacerowych dla swojego czworonożnego przyjaciela. Pies jest jak członek rodziny, więc kochający pan dba o niego należycie. Dobre szelki to gwarancja wygody i efektywnego spaceru, podczas którego pies może bez skrępowania i wysiłku spełnić swoje potrzeby fizjologiczne, a także cieszyć się aktywnym wypoczynkiem. Dla osoby towarzyszącej podczas psiej wędrówki to również przyjemność ze swobodnego prowadzenia czworonoga, który nie ma zanadto ograniczonych ruchów, więc nie szarpie się. Jeśli kupimy nieodpowiednie szelki możemy narazić pieska na poważne dolegliwości zdrowotne, jak bóle mięśni i stawów, choroby zwyrodnieniowe, nieprawidłowa postawa ciała prowadząca do odczuwania bólu lub nawet trwałego kalectwa. Trzeba mieć świadomość potencjalnych konsekwencji i do tematu wyboru szelek dla psa podejść bardzo sumiennie.

Kolorowe szelki - psia moda, czy użyteczny gadżet?

Można śmiało powiedzieć, że szelki dla psów spełniają, zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Nie muszą być szare i ponure. Oprócz tego, że nasze szelki step in są wskazane ze względów prozdrowotnych, posiadają też niesamowity design, który sprawia, że podczas spaceru piesek znajduje się w centrum zainteresowania i wywołuje powszechny podziw. Wyraziste kolory szelek sprawiają, że pies jest doskonale widoczny, nawet ze znacznej odległości, co pomoże zidentyfikować swojego czworonoga w przypadku, gdy wypuścimy z ręki smycz i pies odbiegnie od naszej nogi. Szelki z sugestywnymi wzorkami pozwalają podkreślić osobisty styl. Akcesoria można dobierać pod kolor stylizacji właściciela psa. Nasze szelki dla psa to zawsze trafiony wybór.

FAQ

Czy szelki dla psów są bezpieczne?

Prawidłowo założone szelki są w pełni bezpieczne, nie powodują ucisku ani bolesnych otarć. Są dla zwierzęcia bardziej komfortowe, aniżeli standardowa obroża.

Czy szelki na pewno się nie odepną?

Konstrukcja szelek jest solidna i wytrzymała, nawet w przypadku psów o większej masie. Produkt jest dostosowywany do wielkości psa i objętości jego klatki piersiowej, więc nie ma możliwości, aby zwierzę wyślizgnęło się z szelek i uciekło wprost na ruchliwą ulicę lub teren niebezpieczny. Dzięki szelkom połączonym mocno z funkcjonalną smyczą, właściciel ma pełną kontrolę nad pupilem.

Czy szelki nadają się również dla szczeniaków?

Zasadniczo nie ma przeciwskazań, by używać szelek w przypadku malutkich piesków. Dzięki temu od małego będą się uczyły prawidłowej postawy na spacerze. Trzeba jednak pamiętać, że u szczeniaków należy wymieniać szelki wraz z ich wzrostem i przyrostem masy ciała.

Popularne wyszukania:

szelki dla psow | obroża czy szelki dla szczeniaka | obroże dla psów | obroza dla psa czerwona | obroza dla malego psa