Bulteriery to bardzo charakterystyczna rasa psów, którą się kocha, albo omija szerokim łukiem. Miłośnicy tych niezwykłych psów uwielbiają je za ich mocny temperament, przywiązanie do właściciela oraz nietypowy wygląd. Bulteriery są często postrzegane jako agresywne, jednak jest to mylne i krzywdzące stwierdzenie. Bulteriery to niezwykle uczuciowe, choć uparte psy, chętne do okazywania czułości i przyjmowania pieszczot. Decydując się na psa tej konkretnej rasy, warto mieć świadomość, że nie jest to czworonóg dla każdego. Jego właściciel powinien być zdyscyplinowany, cierpliwy i tak samo jak Bulterier uwielbiać aktywność fizyczną. Ta rasa psów potrzebuje dużo czasu i uwagi. A także licznych spacerów, treningów, zabaw, a tym samym odpowiednich akcesoriów dedykowanych tej wyjątkowej rasie psów. 

Obroża dla Bulteriera

Bulteriery słyną ze swojego specyficznego wyglądu. Najbardziej charakterystyczny jest kształt głowy, który jest jajowaty, a swoim wyglądem przypomina pocisk. Głowa Bulteriera jest masywna oraz długa. Dla takiej rasy jak Bulteriery wcale nie tak łatwo dobrać odpowiednią obrożę, która musi być wygodna, ale przede wszystkim bezpieczna. Właściciel, decydując się na konkretny model obroży, powinien mieć pewność, że czworonóg podczas spaceru nie wysunie z niej swojej głowy. Najlepszym wyborem w przypadku decyzji o zakupie obroży dla Bulterierów, będzie taka z możliwością ograniczonego zacisku. Pozostanie swobodnie dopasowana podczas spaceru, a w przypadku napinania się smyczy dopasuje się do szyi zwierzęcia. Stając jednak przed decyzją o zakupie obroży dla Bulterierów, warto rozważyć czy szelki, pełniące tę samą funkcję nie będą lepszym wyborem. 

Szelki dla Bulteriera 

Bulteriery uwielbiają wszelkie aktywności fizyczne, a codzienne spacery należą do jednej z nich. Warto pamiętać, że czworonogów tej charakterystycznej rasy nie zadowoli kilka minut aktywności w ogrodzie, czy krótki spacer do osiedlowego sklepu. Właściciel powinien nastawić się na dłuższe aktywności ze swoim czworonogiem. Oprócz smyczy, która jest podstawowym elementem wyposażenia czworonogów, warto zdecydować się na zakup odpowiednich szelek dla Bulteriera, do których smycz zostanie przymocowana. Niektórzy właściciele decydują się na zakup obroży, której zdecydowaną zaletą jest łatwość ubierania, jednak jest znacznie mniej komfortowa i bezpieczna w użytkowaniu. Odpowiednio dobrana uprząż dla Buteliera zapewnią ochronę, wygodę oraz bezpieczeństwo naszego pupila. Zatem jak dobrać odpowiednie szelki dla Bulteriera, by aktywność wiązała się z najwyższym komfortem czworonoga?

Szelki dla Bulteriera zakładane są na tułowiu, omijają więc delikatną szyję naszego czworonoga, co jest istotną sprawą podczas spaceru. Ponadto zapewniają psiakowi większą swobodę oraz ochronę, a właścicielowi sprawowanie odpowiedniej kontroli nad Bulterierem, nawet w przypadku intensywnego pociągnięcia za smycz. W sklepach z akcesoriami dla psów jest spory wybór i wiele rodzajów szelek. Różnią się między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane, sposobem zakładania, ale także wyglądem. Akcesoria dla pupilów nie muszą być wcale nudne w standardowych wzorach i kolorach. Coraz więcej producentów dba, aby akcesoria dla psiaków były równie ładne co funkcjonalne. Dopasuj więc odpowiedni kolor i designerski wzór, który nie tylko pięknie się zaprezentuje podczas spacerów, ale przede wszystkim spełni swoją praktyczną funkcję. Wybierając szelki dla swojego czworonoga, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na rozmiar. Warto jednak pamiętać, że standardowa rozmiarówka może nie zdać egzaminu, a poszczególne wymiary mogą różnić się między sobą. Bulteriery nie mają ściśle określonych wymiarów, najczęściej jednak ich wysokość waha się między 30, a 50 cm. Są więc psami o przeciętnej wzroście. Przed zakupem szelek dla Bulteriera warto zdjąć miarę z naszego czworonoga. Najważniejszy jest obwód szyi oraz klatki piersiowej w najbardziej szerokim miejscu. Prawidłowo dobrana uprząż dla Bulteriera powinna charakteryzować się odpowiednią jakością. Przy zakupie warto więc kierować się modelami najbardziej wytrzymałymi, które pozwolą na równomierne rozłożenie ciężaru czworonoga oraz zwrócić uwagę na materiał, a także wykończenie (podszycie) szelek. Materiał powinien być zarówno miękki, jak i solidny. Szelki będą bezpośrednio dotykać krótkiej sierści Bulteriera, nieodpowiednio dobrany materiał z pewnością spowoduje obtarcia na skórze naszego pupila. Budowa ciała i specyficzny temperament wyróżniający tę rasę psów, wymaga więc odpowiednio dobranych szelek. Warto więc poświęcić na wybór dłuższą chwilę, zapewniając największy komfort spacerowania przez wiele lat. 

Smycz dla Bulteriera 

Smycz dla Bulteriera to podstawowy element wyposażenia ukochanego czworonoga, warto wybrać taką, która stanie się również jego ulubionym rekwizytem. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana, konstrukcję oraz dodatkowe funkcje. Bulterier to wyjątkowo aktywna rasa, więc smycz powinna posiadać regulację długości, być trwała, mocna i wygodna zarówno dla psa jak i jego właściciela. Powinna zapewniać bezpieczeństwo psu oraz osobom w jego otoczeniu, a także umożliwiać jak największą swobodę eksplorowania otoczenia. Wybierając smycz, warto uwzględnić również rodzaj aktywności, do jakiej będzie wykorzystywana, a rasę i charakter posiadanego czworonoga. Smycz oprócz funkcjonalności, może być także zjawiskowa. Warto rozejrzeć się i wybrać kolorowe smycze, czy designerskie wzory, aby podkreślić unikalność czworonoga i wyróżniać się podczas spacerów. Na rynku z psimi akcesoriami znajdziemy wiele różnorodnych, funkcjonalnych, ale i stylowych gadżetów. 

Najczęściej zadawane pytania:

Dla psa rasy Bulterier będzie lepszy zakup obroży czy szelek?

Zarówno obroża jak i szelki odpowiednio dobrane będą służyć czworonogowi oraz jego właścicielowi podczas wszelkich aktywności. Jednak dbając o komfort swojego pupila, skłaniamy się ku wyborowi szelek, które są bardziej funkcjonalne i zapewniają większą swobodę poruszania się Bulteriera. Wybór zostawiamy jednak właścicielowi, który odpowiednio zadba o wygodę i bezpieczeństwo swojego pupila.

Gdzie kupię niepowtarzalne i funkcjonalne akcesoria dla Bulteriera?

Zakupy warto zrobić w sklepach stacjonarnych, które posiadają asortyment dedykowany czworonogom. Podstawowe akcesoria kupimy również w sklepach zoologicznych. Największy wybór psiego asortymentu znajdziemy w Internecie. Produkty znanych producentów z niepowtarzalnym designem, pięknymi wzorami i kolorami znajdziemy po wpisaniu odpowiedniej frazy w wyszukiwarkę.