Aby spacer z psem był przyjemny i bezpieczny należy zabrać ze sobą niezbędne akcesoria. Warto pomyśleć nie tylko o solidnej smyczy, ale też o obroży lub ewentualnie o szelkachktóre świetnie amortyzują, kiedy pupil mocno ciągnie. Podpowiadamy, co warto zabrać ze sobą na spacer z pupilem.

Najważniejsza jest smycz dla psa

Wybierając się na spacer z psem, smycz trzeba zabrać ze sobą koniecznie. To właśnie dzięki smyczy nasz piesek nie będzie odbiegał za daleko, a właściciel będzie go mieć w pełni pod kontrolą. To co bardzo istotne, smycz powinna być dobrana odpowiednio do wielkości psa. Dla tych większych taśma musi być bardziej odporna i wytrzymała, ponieważ duży zwierzak ma zdecydowanie większą siłę. Z kolei dla malutkich psiaków wystarczy zabrać ze sobą cieńszą taśmę. Ciekawą propozycją dla każdego pupila i jego właściciela jest smycz dla psa Cuddle. Dostępna w kilkunastu kolorowych wzorach, które przyciągają uwagę. Jest bardzo solidna i wytrzymała, doskonale sprawdzi się na każdym spacerze. Zapinana na wygodny karabińczyk, szybko zapniesz i odepniesz ją od obroży.

Wygodna obroża

Żeby zapiąć smycz, konieczne będzie zabranie ze sobą obroży. W przypadku obroży warto wybierać takie, które przede wszystkim będą wygodne dla naszego pupila. W końcu jest ona zakładana na szyję zwierzaka. Jej szerokość trzeba więc odpowiednio dobrać do wagi zwierzęcia. Nie może bowiem być za wąska, ani też zbyt szeroka, ponieważ wtedy mogłaby prześlizgnąć się przez łeb pupila. Obroża dla psa Blue Curacao Pie to doskonały wybór na
każdy spacer. Obroża od wewnętrznej strony została obszyta polarem, dzięki czemu gwarantuje pupilowi olbrzymią wygodę i komfort. Dostępna jest w kilkunastu kolorowych, atrakcyjnych wzorach. Jest bardzo wytrzymała i niezwykle prosta w zapięciu na szyi.

A może jednak kolorowe szelki dla psa?

Świetnym zamiennikiem obroży będą szelki. Jeżeli więc nie chcesz zakładać psu obroży na szyję, zabierz na spacer szelki. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ szelki doskonale amortyzują szarpanie psa. Wybierz na przykład szelki dla psa Apple Pie, które dostępne są w kilku rozmiarach. Ich fantazyjne wzory przypadną do gustu każdemu pupilowi. Trzeba pamiętać o tym, że szelki są dla zwierzęcia bardzo wygodnym rozwiązaniem, nie obciążają szyi w przypadku kiedy psiak się szarpie. Warto więc mieć na wyposażeniu szelki i obrożę i używać ich zamiennie na spacery. Wybierając się na spacer możesz też zabrać ze sobą ulubione przysmaki pieska w specjalnych woreczkach. Przysmaki będą niezawodne w każdej sytuacji.