Postanowiliście zmienić klasyczne obroże na stylowe oraz wygodne szelki dla psa? Od razu możemy stwierdzić, że to doskonały wybór, który znacznie odciąży kręgosłup naszego czworonoga! Ważne jednak jest to, aby odpowiednio dobrać rozmiar szelek, aby nasz pupil czuł się w nich najlepiej, jak tylko się da. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Załóżmy, że po przejrzeniu oferty wybraliśmy np: szelki dla psa Chocolate Paisley. Tak się składa, że naszym kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Skąd mam wiedzieć jakie wymiary ma mój psiak? Możesz to sprawdzić w wyjątkowo prosty i szybki sposób! Jedyne czego będziesz musiał użyć, to centymetr krawiecki. Potrzebujesz tylko i wyłącznie zmierzyć obwód klatki piersiowej swojego czworonoga i dopasować wynik do tabeli rozmiarów, którą bez problemu znajdziesz na naszej stronie. W ten sposób można całkowicie uciec od niemiłej niespodzianki w postaci nieodpowiedniego rozmiaru. Zamawiając szelki dla psa na Kookitodesign.com, należy wpisać dokładny obwód klatki piersiowej psa w komentarzu. Na tej podstawie dopasujemy dla czworonoga idealny rozmiar z delikatnym zapasem na wypadek, gdyby piesek przytył.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru rozmiaru, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z konsultantem Kookito Design.

Dlaczego akurat szelki?

Większość właścicieli psiaków korzysta głównie z obróżek, co prawda nie jest w tym nic złego, ponieważ w wielu scenariuszach, obroża może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku pupila, którego aktywność fizyczna znacznie wychodzi ponad normę. Gwałtowne ruchy, które będą wykonane podczas spaceru w obroży, mogą spowodować znaczne nadwyrężenie pracy kręgosłupa. W takim wypadku warto wyposażyć się w szelki dla psa, które niwelują ten problem niemalże do zera. Jeżeli sami dbamy o swój komfort tak bardzo jak się tylko da, to czas najwyższy zastanowić się nad szczęściem naszego czworonogiego przyjaciela. Zadbajmy o wygodę oraz zdrowie!

Psia moda

Powiedzmy sobie szczerze, każdy z nas dba o swój wizerunek modowy w sposób mniejszy lub też większy. Być może pora zainwestować również w odświeżenie garderoby swojego czworonoga? Szelki prócz wysokiej funkcjonalności i wygody, są w stanie zaoferować ogromne walory estetyczne. Bez problemu da się znaleźć różnorakie wzory, które aż cieszą oko. Ciekawym wyborem mogą okazać się szelki dla psa Mandala Lala, które aż emanują elegancją oraz klasą. Na kookitodesign.com bez problemu uda Ci się odnaleźć produkty najwyższej jakości, które są wręcz ikonami w świecie psiej mody! Niech Twój pupil poczuje się jak gwiazda wybiegu!