Zanim przyprowadzimy do domu pierwszego własnego czworonoga warto przygotować dla niego odpowiednie akcesoria. Oprócz pięknej obroży konieczna będzie z pewnością także odpowiednia smycz. Względy estetyczne są ważne, warto jednak wziąć pod uwagę również te praktyczne. Które aspekty owej niepozornej linki są zatem godne uwagi podczas dobierania tej najbardziej adekwatnej dla pupila? Zasadniczo podstawowym czynnikiem będzie to, czy ma to być smycz:

Standardowa czy przepinana? I dlaczego najlepiej obie?

Laikowi wydawać mogłoby się, że kawałek linki bądź taśmy do prowadzenia psa nie wyróżnia się niczym i jej zakup to przysłowiowa bułka z masłem. Jednak już na starcie mierzymy się z decyzją dotyczącą tego czy smycz ma być przepinana czy ma to być raczej smycz standardowa. Posiadając czworonoga najczęściej posiadamy także więcej niż jedną smycz. Chociażby z tak banalnego powodu, że kiedy jedna z nich się zgubi lub po dłuższym czasie uszkodzi – zawsze zapasowa pozostanie w odwodzie. Ponadto z o wiele mniej ważkich, ale dla wielu znaczących pobudek, czyli ze względów estetycznych lubimy czasem mieć też bardziej dla siebie niż dla samego zwierzęcia więcej niż jedną smycz dla psa z kolekcji Cuddle. Jednak wciąż istnieje kilka powodów, dla których warto mieć dwa typy smyczy, szczególnie kiedy kupujemy ją dla psa po raz pierwszy.

Smycz dla nowego pupila

Przede wszystkim niedoświadczony „psiarz” będzie mógł przetestować który model jest dla niego wygodniejszy. Ponadto decydując się na szczeniaka także łatwiej będzie dobrać odpowiednią długość smyczy dla konkretnego osobnika. W końcu szczenięta różnych ras mają zupełnie różne od siebie gabaryty. A zatem: smycz przepinana po prostu „rośnie razem z psem”. W przypadku psa dorosłego zazwyczaj wiemy już doskonale jaka długość smyczy jest dla niego optymalna. Jednocześnie kiedy jest to nasz pierwszy pies w życiu – dzięki smyczy przepinanej dużo prościej będzie poznać jej docelową długość. Z kolei każde szczenię osiągnie kiedyś swoją wielkość docelową i stanie się psem dorosłym, którego nierzadko paradoksalnie wygodniej będzie prowadzić na standardowej smyczy.

Zalety smyczy z kolekcji Cuddle

Smycze te powstają nie tylko według indywidualnych upodobań pod względem wzornictwa oraz kolorystyki. Smycze i obroże z kolekcji Cuddle to przede wszystkim smycze wygodne zarówno dla psa jak i osoby, która go prowadzi. Można zestawiać je w dopasowane do siebie komplety. Każda smycz Cuddle wykonana jest z mocnej, wytrzymałej taśmy, aby piesek nie uszkodził jej i nie zerwał się zbyt łatwo w nieodpowiednim do tego miejscu.

Istnieje możliwość uszycia smyczy o dowolnej długości na zamówienie. Wystarczy wpisać taką prośbę w komentarzu zamówienia podczas robienia zakupów.