W pierwszej chwili wydawać się może, że wybór obroży dla psa nie jest trudnym zadaniem, bo przecież wystarczy udać się do pierwszego lepszego sklepu i tego zakupu po prostu dokonać. Tymczasem sprawa się komplikuje, bo sklepów jest wiele, a wybór akcesoriów dla psiaków jest jeszcze większy. By podjąć decyzję, trzeba najpierw określić swoje oczekiwania względem tego produktu.

Szerokość i rozmiar – obroża musi być dopasowana

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, jak szerokie i długie są obroże. Element ten musi być dobrze dopasowany do szyi zwierzaka. Tak więc obroża nie może być ani za luźna, ani też za ciasna. Każdy rodzaj obroży w Kookito Design cechuje się inną rozmiarówką. Zanim więc dokonamy zakupu, sprawdźmy, jaka wielkość produktu będzie idealna dla naszego pupila.

Jeśli natomiast macie wątpliwość, warto wpisać w komentarzu dokładny obwód szyi psiaka, a my dopasujemy na jego podstawie idealny rozmiar. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj wybieranego zapięcia. Tutaj mamy do wyboru zatrzask plastikowy lub półzacisk. Istotnym parametrem jest również szerokość taśmy nośnej. W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do dopasowania najlepszej obroży dla psa, obsługa sklepu służy pomocą telefonicznie lub mailowo.

Wykonanie, jakość i kolor – warto, by był to modny gadżet

Wybierając obrożę dla psa, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana, jakiej jakości jest to materiał, a także, w jakich kolorach czy wzorach. Dziś wybór kolorów i wzorów jest ogromny, a niektóre z nich są naprawdę niezwykle designerskie. Przykładów można by tu wymienić mnóstwo, chociażby ponadczasowa obroża dla psa Chocolate Paisley. Jest wykończona miękkim, przyjemnym w dotyku polarem. Poza tym jest wykonana z taśmy poliestrowej i ozdobnej tasiemki tkanej w stylowe wzory. Obroża ta jest praktyczna, bezpieczna i przede wszystkim bardzo ładna. Inną świetną propozycją może być obroża dla psa Mandalala Lala. Jest równie mięciutka i bardzo kolorowa. Tak samo wykonano ją z materiałów pod każdym względem przyjaznych użytkownikowi. Oczywiście wygląd nie ma aż tak dużego znaczenia, ale jest ważny, jeśli ktoś lubi kupować swojemu czworonożnemu przyjacielowi wszystko, co modne i oryginalne.

Podsumowanie

Niektórzy, wybierając obrożę dla swojego psa, kierują się głównie ceną. Decydują się przykładowo na najtańszy produkt. Nie jest to dobre rozwiązanie. Zdecydowanie lepiej zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, które posłużyły do jej wykonania, przede wszystkim na rozmiar, a także na wygląd. W niektórych sklepach można kupić obrożę solidną, ładną, bezpieczną i w dodatku atrakcyjną cenowo. Jednak by na taką trafić, trzeba dobrze rozejrzeć się w sklepach. W razie niezdecydowania można też poradzić się sprzedawcy, by ten zakup był w pełni satysfakcjonujący i służył przez dłuższy czas.