Dostosowanie akcesoriów przeznaczonych do spacerowania z czworonogiem do rasy zwierzęcia, jego gabarytów, sposobu zachowania i charakteru, jest niezwykle ważne z punktu widzenia nie tylko naszej wygody czy prezencji naszego pupila, ale przede wszystkim z uwagi na jego bezpieczeństwo na ulicy czy w parku. W szczególności dotyczy to charakternych, aktywnych psów, jakimi niewątpliwie są niepozorne z wyglądu, małe mopsy.

Pies mops – wielki charakter w małym wydaniu

Niewielkich rozmiarów, wręcz kompaktowy, pies o pomarszczonym ciele i płaskiej, pomarszczonej mordce – to cechy szczególne, wyróżniające tą rasę spośród innych psiaków. Krótkie nóżki i figlarnie wywinięty ogonek, dodają mu tylko uroku i sprawiają, że mops -  rasa często traktowane są jako swoista maskotka domowa. Mops szczeniak jest często wybieranym towarzyszem dzieci i rodzin, mimo że mops – cena nie należy do najniższych.  Mimo dość przysadzistego wyglądu, są to niezwykle aktywne, radosne zwierzątka. Jak każdemu psu, tak mopsom, należy bezwzględnie zapewniać niezbędną dawkę aktywności fizycznej – przez codzienne spacery na świeżym powietrzu. Niezbędne jest tutaj zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa – ruchliwy mops musi być wyposażony w dobrą obrożę lub szelki dla mopsa oraz wytrzymałą smycz.

Mops – rasa szczególnie wrażliwa

Niewielki rozmiarowo piesek, dostosowany do warunków domowych, wydaje się być mało wymagającym towarzyszem życia. Jest to jednak całkowicie błędne przekonanie – mops wymaga niezwykle dużo uwagi, szczególnie w zakresie codziennej pielęgnacji. Z uwagi na liczne fałdy skórne, jest to rasa podatna na uszkodzenia naskórka i choroby skórne i infekcje. Niemal codziennie należy przeglądać dokładnie całe ciało mopsa w poszukiwaniu ukrytych pod fałdami skóry przetarć lub niepokojących objawów, ukrytych pasożytów, kleszcze. Każdego dnia należy przecierać zagłębienia wacikiem nasączonym specjalnym, dedykowanym płynem pielęgnacyjnym da psów.

Życie z mopsem – jaką obrożę wybrać?

Obroża dla mopsa powinna przede wszystkim zapewniać komfort i bezpieczeństwo jej użytkowania. Przy doborze zwrócić należy uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana – obroża dla mopsa musi bowiem uwzględniać charakterystyczne ukształtowanie skóry mopsa i jej wysoką wrażliwość na uciskanie i otarcia. Designerskie obroże dla mopsów Kokito Design łącza w sobie niezwykłe walory estetyczne – unikatowe wzornictwo, niebanalne połączenia kolorystyczne i stylistyczne – z zachowaniem priorytetu, jakim jest bezpieczeństwo psiaka. Obroże dla mopsów stworzone zostały z mocnej taśmy nośnej, która podszyta jest od wewnętrznej strony miękkim polarem, zapewniającym najwyższy stopień ochrony dla pofałdowanej szyi mopsa.

Szelki Kokito oferowane są w różnych rozmiarach – w sklepie internetowym znajdziemy szeroka ofertę smyczy dla mopsa – smyczy w mniejszych rozmiarach, które posiadają regulacje , umożliwiającą dostosowanie smyczy do konkretnego pieska.

Szelki dla psa mopsa – czy będą wygodna alternatywą dla smyczy?

Właściciele małych czworonogów często zastanawiają się nad zamiana tradycyjnej obroży i smyczy na szelki dla mopsa. Jest to rozwiązanie, które coraz częściej spotykamy na ulicach polskich miast. Jednak tu rodzi się pytanie – jakie szelki dla mopsa wybrać, wśród tak wielu modeli i krojów dostępnych na rynku? Charakterystyczny wygląd, nieco odbiegający od tradycyjnie pojmowanego wyglądu psiaka, oraz specyficzne ukształtowanie skóry i sylwetki mopsa, mogą przysporzyć wiele problemów w doborze odpowiednich – dopasowanych, bezpiecznych i jednocześnie wygodnych dla mopsa szelek. Wszystkie te aspekty ujęto podczas projektowania i doboru materiałów do produkcji unikatowych, designerskich szelek Kookito. Podszyte miękkim, delikatnym, polarem kolorowe, wzorzyste szelki dla mopsa to przyjemne i przede wszystkim – bezpieczne dla delikatnej, wrażliwej skóry psiaka -rozwiązanie. Dzięki takiej podszewce, niezwykle ruchliwy i aktywny pies, jakim jest mops, będzie czuł się swobodnie i komfortowo, a my zyskamy pewność, że szelki dla psa mopsa nie spowodują podrażnień fałd czy przetarć skóry.

Szelki dla mopsa Kokito Design to szeroka gama kolorystyczna produktów w różnych rozmiarach, wśród których znajdziesz tak szelki dla szczeniaka mopsa, jak i szelki dla psa mopsa dorosłego. W sklepie internetowym znajdziemy rozmiary od XS do XL – te mniejsze z pewnością idealnie dopasujemy – dzięki możliwości regulacji długości szelek – do indywidualnych rozmiarów i proporcji ciała danego mopsa. Mops na spacerze – jak dobrać smycz dla mopsa?

Pełen energii i życiowej werwy mops musi zaznawać codziennego ruchu na  świeżym powietrzu. Jego ciekawskość i ruchliwość musi być jednak pod naszym nadzorem. Konieczne zatem jest podpięcie mopsa – spacerowicza pod smycz – niezależnie od tego, czy ma na sobie obrożę czy szelki. Kokido oferuje właścicielom mopsów dopasowane kolorystycznie do szelek i obroży, piękne, kolorowe smycze. Smycze dla mopsów wykonano z elastycznej, wytrzymałej i odpornej na szaleństwa psiaka taśmy. Spośród unikatowych pod względem wzorów smyczy wystarczy wybrać odpowiedni typ i szerokość – i cieszyć się kolorowymi spacerami.