Spacery oraz podróże z psem to ogromna przyjemność. Jednak pełną radość możemy z nich czerpać dopiero wtedy, gdy zapewnimy bezpieczeństwo i komfort naszemu czworonogowi. Pies nie powie nam wprost, kiedy jest mu niewygodnie, lub coś go ociera. Dlatego lepiej korzystać z doświadczenia producentów oraz behawiorystów przy wyborze odpowiednich szelek dla psa.

Szelki czy obroża?

Obroża to nieodłączny atrybut, który od wieków jest przypisywany psom. Jednak nie jest to obecnie jedyna opcja na bezpieczne spacery z naszym psem. Szelki oraz obroże mają tylu samo zwolenników ilu przeciwników. Tak naprawdę nie istnieje jedna poprawna odpowiedź, kiedy zdecydować się na obrożę, a kiedy na szelki. Każdy bowiem pies jest wyjątkowy i ma inne potrzeby. Istnieje jednak kilka ogólnych zaleceń, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Obroża dla psa sprawdza się najlepiej przy spokojnych psach, które dobrze sobie radzą z chodzeniem na smyczy. Możemy wybrać model zapinany na zatrzask lub obrożę półzaciskową. Obroża daje nam kontrolę nad głową psa, co w wielu przypadkach może być bardzo pomocne. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z psami dużymi oraz silnymi. Obroża sprawdzi się również przy szkoleniu szczeniaków. Pamiętajmy jednak, że kluczem do sukcesu jest zawsze odpowiedni rozmiar. Dobrym rozwiązaniem będzie też wybór materiałowej obroży z miękkim podszyciem w środku.

Szelki dla psa są ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem. Najlepsze będą te materiałowe, które w środku mają podszycie, np. z polaru, tak aby w razie spaceru nie obetrzeć psa. Szelki doskonale sprawdzą się przy wszelkich aktywnościach z naszym pupilem. Mamy wtedy optymalną kontrolę nad naszym psem, ponieważ ciężar ciała rozkłada się równomiernie. Szelki sprawdzą się również u ras psów z fałdkami na szyi, np. u mopsa, buldoga angielskiego, czy shar pei. Pamiętajmy, aby przed zakupem dokładnie zmierzyć psa, celem dobrania odpowiedniego rozmiaru szelek.

Jakie szelki wybrać?

Szelki poza praktyczną rolą mogą pełnić również funkcję ozdobną. Obecnie możemy dostać wiele ciekawych modeli, wykonanych z różnych materiałów oraz w wielu kolorach. Na co jednak zwrócić przy doborze odpowiednich szelek? Po pierwsze wybierzmy taki materiał, który nie będzie powodował otarć ani odparzeń. Należy również zwrócić uwagę na dolną część, która nieraz może uciskać klatki ani brzucha. Kluczowy powinien tutaj być rozmiar. Za małe lub za duże szelki mogą zrobić psu krzywdę.

Bardzo popularną oraz uwielbianą przez właścicieli wersją szelek dla psów są modele tzw. spacerowe. Można spotkać je na co dzień u psiaków w parkach, wybiegach oraz na ulicach. Wpływ na ich popularność poza praktycznym zastosowaniem, ma również ich funkcja ozdobna. Dostępne w wielu szalonych oraz kolorowych wzorach, mogą stanowić doskonałe dopełnienie stylizacji ich właścicieli.

Szczęście Twojego czworonoga na pierwszym miejscu

W sklepie internetowym www.kookitodesign.com znajdą Państwo szeroki wybór szelek idealnych na spacery, wykonanych z mocnej, kolorowej taśmy, podszytych miękkim w dotyku polarem. Szyjemy szelki na indywidualne zamówienie. W naszej wyjątkowej kolekcji znaleźć można nietuzinkowe modele jak: Szelki Sunny Orange w urocze słoneczka, Cuddle Bears w misie czy Szelki Lucky One Pink w koniczynki. Wysoka jakość oraz staranne wykonanie z pewnością sprawią, że spacery z psem będą prawdziwą, codzienną przyjemnością.