• Obroże dla małych psów

Ozdobne obroże dla małych psów | Kookito Design

Nie od dziś wiemy, że obroże zdobią piekne szyje wszystkich psiaków. Sposród dostępnych wzorów w naszej ofercie, wybraliśmy te, które naszym zdaniem świetnie pasują do psów ras mniejszych. Sami zobaczcie.

Niemalże każdy, kto posiada własnego psa, wie, jak istotna jest odpowiednio dobrana obroża. Wybór tej właściwej wcale jednak nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać, wobec czego stosunkowo często dochodzi do nieprzemyślanych zakupów. Obroża powinna być wybrana z myślą o konkretnym pupilu, który będzie ją nosił - niezbędne jest więc dopasowanie jej do potrzeb oraz wymagań nie tylko psa, ale również właściciela. Jaka powinna być obroża dla małego psa i na co warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Obroża dla małego psa - jaką wybrać?

Wybierając obrożę, należy koniecznie sugerować się jej szerokością oraz mechanizmem zapięcia. Ten powinien być skonstruowany tak, aby przy mocniejszym szarpnięciu nie miało miejsca rozłączenie ze smyczą. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest dla wielu osób obroża, która umożliwia regulację swojego obwodu - dzięki temu pies będzie czuł się w niej komfortowo nawet podczas intensywnych spacerów. Małe psy, przykładem są tu np. yorki, często mają problem ze zwężonym przełykiem. Sama ich tchawica również jest niezwykle delikatna, toteż koniecznie należy o tym pamiętać przy wyborze obroży. Nie może ona bowiem przyczyniać się do podduszania psa przy zwykłym szarpnięciu. W przypadku takich ras często poleca się obroże charakteryzujące się niezwykle dużą miękkością. Decydując się na taki produkt, nie trzeba obawiać się przypadkowego wyrządzenia krzywdy swojemu pupilowi. Na szczęscie wszystkie nasze obroże podszyte są mięciutkim polarem, co sprawia komfort pupilowi podczas długich spacerów.

Szeroka obroża dla małego psa - wygodna, bezpieczna i stylowa

Odpowiednie dopasowanie obroży do wielkości zwierzęcia jest niezwykle istotne, aby nie tylko zapewnić mu wygodę, ale również bezpieczeństwo. Przy zakupie koniecznie należy zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada regulowany obwód oraz, czy rozmiar będzie dostosowany do wielkości pupila. Nie warto jednak zapominać o tym, że poza obwodem istotna jest także szerokość obroży. Wąskie taśmy mogą niekiedy uwierać psa, wbijając mu się w szyję. Obecnie wielu właścicieli małych czworonogów decyduje się na wybór szerszej obroży, np. na taśmie o szerokości 2.0 lub 2.5 cm. Koniecznie należy również zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego będzie wykonana - niezwykłą popularnością cieszą się delikatne obroże dla psa z podszyciem. Z kolei znacznie rzadziej właściciele psów decydują się na zakup produktów skórzanych.

Obroża półzaciskowa dla małego psa. Jaka powinna być?

Głównym zadaniem, jakie pełni obroża półzaciskowa dla małego psa, jest uniemożliwienie mu zerwania się ze smyczy i ucieczki. W momencie, kiedy pupil zaczyna ciągnąć, obroża po prostu zaciska się na jego szyi, jednak przed całkowitym zacisnieciem chroni je dodatkowe metalowe kółko, dzięki czemu jest bezpieczna nawet dla drobnych szyjek psów. Ten typ obroży stanowi warte uwagi narzędzie szkoleniowe, które pozwoli oduczyć zwierzaka niepożądanych zachowań. Jeśli ten ma w zwyczaju uciekać lub zbyt mocno ciągnąć - tego typu obroża powinna skutecznie wyeliminować problem. Nie poleca się jednak stosowania jej, jako pierwszego wyboru - szczególnie wśród ludzi bez wcześniejszego doświadczenia w tresurze. Jeśli jednak właściciel psa próbował już innych środków, a te na nic się zdały, bowiem zwierzę dalej nie pozwala się opanować na spacerze - obroża półzaciskowa dla małego psa z pewnością zda egzamin.

FAQ:

Co sprawdzi się lepiej w przypadku psa małej rasy: obroża czy szelki?

Ostateczny wybór zależy przede wszystkim od preferencji właściciela. Psy bardzo małych ras często lepiej radzą sobie w szelkach. Chcąc jednak wybrać obrożę dla małego psa, koniecznie warto zwrócić uwagę, aby w żaden sposób nie uciskała zwierzęcia, powodując ból i dyskomfort.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na obrożę półzaciskową?

Obroża tego typu jest szczególnie przydatna w przypadku psów uwielbiających ucieczki. Zaciskający się na ich szyi pasek, skutecznie uniemożliwia zerwanie się. To daje pewność, że nawet najbardziej wystraszony lub nieokiełznany pies nie będzie w stanie uciec.

Popularne wyszukania:

szelki dla suczki | obroża półzaciskowa dla dużego psa | różowa obroża dla psa | czerwona obroża dla psa | torba na przysmaki dla psa