• Smycze dla yorka

Spacer to dla każdego psiaka najprzyjemniejsze zajęcie. Pozwala przede wszystkim wypróżnić się zwierzakowi, co ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy mieszkamy w bloku i nie mamy własnego podwórka, z którego pupil mógłby korzystać non stop. Psy, które nie mają nieograniczonego dostępu do terenów zielonych z każdego wyjścia cieszą się podwójnie, traktując je jako okazję do tego, żeby się wybiegać, wytarzać po trawie, obwąchać wszystkie zakamarki. Małe pieski typu york potrzebują codziennych spacerów tak samo, jak psy o większych gabarytach, lecz ich wyprowadzanie na smyczy zasadniczo się różni od wyprowadzania labradora czy brytana. Co zrobić, aby piesek czuł się na spacerze jak najbardziej komfortowo, a jego właściciel nie musiał się martwić o bezpieczeństwo pupila? Wystarczy prawidłowo dobrać akcesoria spacerowe. 

Tradycyjna smycz z obrożą oraz szelki dla yorka - zalety rozwiązań

Najpopularniejszym zestawem do wyprowadzania psa, niezależnie od jego rasy oraz masy ciała, nadal jest obroża połączona ze smyczą. Jest ona praktyczna i pozwala prowadzić zwierzę w sposób pewny, oraz zdecydowany. Zarówno duże, jak i małe pieski typu york potrzebują jasnego przekazu, kto jest wiodący w tym tandemie. Coraz częściej jednak właściciele czworonogów decydują się również na funkcjonalne szelki zamiast obroży. Szelki sprawdzą się w przypadku dużych psów o grubych karkach, którym trudno jest założyć obroże, ale doskonale korespondują też z małymi rasami jak yorki, które mają delikatne i wrażliwe szyje. Zdarza się, że małe pieski są szczególnie ruchliwe i nieposłuszne, więc szelki będą podtrzymywały je stabilnie, aby np. nie uciekły w rejony niebezpieczne. Żaden miłośnik zwierząt świadomie nie chciałby zrobić krzywdy swojemu ulubieńcowi, dlatego też powinien brać pod uwagę wskazane czynniki przy wyborze gadżetów dla psa. Szelki i smycz dla yorka oraz odpowiednio dopasowała mała obróżka to zdecydowanie najlepsze połączenia. 

Jaka jest idealna smycz dla psa rasy york?

Smycz na pewno nie powinna być zbyt krótka, ponieważ pies na spacerze potrzebuje dużo swobody. Gdy pojawi się niebezpieczeństwo w postaci ruchliwej ulicy lub innego, groźniejszego psa, zawsze możemy smycz skrócić, ale w normalnych warunkach nasz czworonóg powinien móc swobodnie biegać bez wrażenia ciągnięcia. Smycz powinna być luźna a nie napięta jak struna, gdyż w ten sposób będzie męczył się, zarówno pies, jak i jego pan. Współczesne modele posiadają możliwość regulowania długości, zaś w naszym sklepie szyjemy smycze na miarę, co oznacza, że dopasowujemy każdorazowo długość sznurka do indywidualnych potrzeb psa i jego właściciela. Małe, ruchliwe pieski typu york, potrzebują dłuższej smyczy, która pozwoli im na wesołe podrygi oraz wyeliminuje ryzyko nadepnięcia pieska przez osobę prowadzącą w sytuacji, gdy zbyt krótki sznur nie pozwoli na zachowanie dystansu. Posiadamy wiele modeli smyczy i szelek, które sprawdzą się w przypadku malutkich ras czworonogów.  

Smycze dla yorków na każdą długość

Dobra smycz sprawdzi się w każdych warunkach. Ponieważ przygotowujemy akcesoria dla psów na zamówienie i ręcznie dopieszczamy szczegóły, możemy zadbać o każdy detal. Smycz dla psa yorka powinna być wytrzymała i odporna na przetarcia, ale nie musi być tak szeroka, jak dla psa większej rasy. Oferujemy dyskretne i kolorowe smycze w różnych wzorach. Są cieniutkie, łatwo zatem można je zwinąć i schować do kieszeni. W jednym praktycznym zestawie można od razu zamówić smycz i szelki dla yorka. Z pewnością będzie to udany zakup, a psiak pokocha nowe gadżety od pierwszego spaceru. Nasze smycze polecają się na każdą pogodę, w razie ich zabrudzenia, spokojnie mogą być prane w pralce w temperaturze 40 stopni. Powstają na bazie wojskowej taśmy nośnej, więc są nie do zdarcia. Jednocześnie nie powodują znacznego obciążenia i nie wżynają się w ciało małego zwierzaka. Smycze posiadają niewielkie zapinki, które można w prosty sposób podważyć palcem, bez używania zatrzasków, które mogłyby wyrywać włosie pieska przy nieumiejętnym i nerwowym zapinaniu smyczy. 

Niepowtarzalny design dla psa

Yorki to małe, lecz eleganckie i dystyngowane pieski. Uwielbiają się stroić. Często można je zobaczyć na rękach u celebrytów goszczących na łamach gazet. Wiele yorków nosi słodkie ubranka, czy ozdoby na głowie. Dlatego też smycz dla yorka powinna być równie wytworna i ekskluzywna. Ręcznie robione smycze są niepowtarzalne a każda z nich ma swój charakter. Kolor i wzór smyczy można dopasować do osobowości zwierzaka. Łączymy ze sobą nieoczywiste barwy i desenie, aby powstały produkty naprawdę wyjątkowe. Polecamy smycze dla yorków i małych piesków w etniczne wzory lub motywy zwierzęce. Stawiamy na wyraziste kolory, które prezentują się niekonwencjonalnie, a jednocześnie pełnią bardzo praktyczną funkcję- pomagają zlokalizować psa, gdy odbiegnie od właściciela na znaczną odległość.

FAQ:

Czy yorki lubią chodzić na smyczy?

Pieski rasy york to żywiołowe stworzonka, które najchętniej tarzałyby się w błocie lub przekopywały przydrożne liście. Jednak pieski nauczone chodzenia na smyczy będą to robić z gracją i prawdziwym wdziękiem.

Co zrobić, by szelki i obroża nie były za ciasne?

Można uznać, że akcesoria dla psa są dobrze dopasowane, jeśli pomiędzy ciałem czworonoga, a paskiem obroży lub szelek zmieści się palec dorosłej osoby. Dla każdego psa powinniśmy indywidualnie dopasować gadżety spacerowe.

Jak długo york powinien być na spacerze?

Z małym pieskiem powinno się wychodzić przynajmniej kilka razy dziennie o stałych porach. Nie ma określonego czasu spaceru, z pewnością powinien trwać tyle, by pies zdążył bez stresu zaspokoić swoje potrzeby fizjologiczne oraz rozprostować łapy. Zwyczajowo spacer trwa od ok. 15 minut do pół godziny, ale wszystko zależy, czy właściciel czworonoga dysponuje dużą ilością wolnego czasu.