• Obroże dla dużych psów

Mocne obroże dla dużego psa | Kookito Design

Jak dobrze wiemy, duże psy, potrzebują mocnych i wytrzymałych obrozy, gdyż mają większą siłę i nie możemy pozwolić sobie na zerwanie tego psiego gadżetu podczas użytkowania. W ofercie Kookito Design znajdziecie obroże, które spełniają powyższe warunki. Specjalnie dla właścicieli dużych czworonogów, wybraliśmy wzory obroży, które świetnie będą prezentowały się na szyi dostojnego psiaka o wiekszych gabarytach. 

Obroża dla dużego psa – wybieramy się na zakupy.

Każdy z nas chce, aby jego pupil wyglądał w obroży nie tylko dostojnie ale również czuł się w niej komfortowo. Stąd zanim dokonamy zakupu, jako świadomy właściciel czworonoga, będziemy starali się prześledzić dokładnie ofertę dostępną na rynku, zwracając jednocześnie uwagę na mocne i słabe strony każdego analizowanego przez nas produktu. Zastanówmy się zatem przed jej zakupem w jaki sposób będzie nasz pies w niej spędzać czas. Czy jest to np. pies gończy, którego naturalnym środowiskiem będą łąki i mokradła, czy jest to typowy pies kanapowy, który cały dzień będzie nam towarzyszyć w domu wylegując się z nami w salonie. Oprócz stylu spędzania dnia, ważne są również aspekty zdrowotne. Duża ilość psów w dzisiejszych czasach posiada delikatną, alergiczną skórę – zmusi nas to do rezygnacji, już na samym początku analizowania koszyka zakupów, z niektórych typów oraz materiałów z jakich wykonana jest obroża. Dla takich własnie psów polecamy delikatne, miękkie obroże z podszyciem.

Obroża dla dużego psa powinna być zakupem świadomym.

Bez względu na rasę psa mamy szeroki wybór obroży standardowych. Jest to typ obroży, który nie sprawi Tobie ani Twojemu pupilowi problemów w czasie użytkowania. Jej budowa składa się z różnego rodzaju taśm zapinanych na psiej szyi za pomocą plastikowego zatrzasku. Taśmy te powinny być mocne, trwałe, odporne na zabrudzenia i dodatkowo miękkie i przyjemne w dotyku.

Drugim typem obroży, jaki możemy zaproponować naszemu pupilowi, jest obroża półzaciskowa dla dużego psa. Jej budowa charakteryzuje się faktem, iż nie jest ona w pełni otwierana, oznacza to że musimy ją założyć naszemu pupilowi wsuwając ją przez głowę. Podczas użytkowania wisi ona dosyć luźno na szyi psa, jednak w momencie pociągnięcia za smycz zaciska się i nieco zmniejsza swój obwód, dając możliwość delikatnej kontroli nad naszym pupilem. Gdy nasz czworonóg ma wrażliwą skórę ten typ obroży sprawdzi się doskonale. W niektórych przypadkach stosowane są w obrożach półzaciskowych elementy, które mogą wydawać nieprzyjemny dla psa dźwięk np. metalowe kółka. Należy się w takim przypadku zastanowić mając psa, który jest aktywny, czy nie będzie go to drażnić.Obroża półzaciskowa dla dużego psa to typ obroży, której funkcją jest ciasne zaciskanie się wokół szyi psa po pociągnięciu za smycz. Daje to nam możliwość pracy nad nim podczas spacerów, kiedy nie jest zbyt posłuszny.

Mamy wybrany typ obroży co dalej?

Mamy wybrany już typ obroży jaki zakupimy dla naszego pupila, kolejnym etapem będzie dobór odpowiedniej długości i szerokości obroży. Nie zapomnijmy, iż oba te elementy będą uzależnione od wielkości i budowy naszego pupila. Jeżeli sami chcemy wybrać odpowiednią długość obroży rozpoczynamy od zmierzenia obwodu szyi. Pamiętając jednocześnie, iż za krótka obroża będzie stanowiła dla psa dyskomfort oraz będziemy mieć problem z jej zapięciem, a zatrzask może uwierać pas w szyję co może powodować otarcia oraz zranienia. Za długa obroża natomiast będzie powodować zsuwanie się obroży z szyi. Na szczęscie wychodzimy na przeciw tego typu problemom i dajemy Ci mozliwość wpisania dokładnego obwodu szyi psiaka, w komentarzu podczas składania zamówienia.

Jaką długość w takim razie dobrać? Najlepsza długość jaką powinniśmy dobrać to taka, gdy po zapięciu obroży na psiej szyi jesteśmy w stanie spokojnie wsunąć dwa palce pomiędzy obrożę a szyję psa. Szeroka obroża dla dużego psa jest proporcjonalna do jej długości i zazwyczaj wynosi od jednego do nawet sześciu centymetrów. Ale ważne za szeroka obroża będzie krępować psie ruchy i będzie go obcierać, za wąska będzie mogła się wrzynać w skórę. Przy składaniu zamówień w naszym sklepie nie zapomnij podać nam dokładnego obwodu szyi Twojego pupila – to pozwoli nam na przygotowanie jej tak aby była dopasowana wręcz idealnie z dodatkowymi centymetrami zapasu, w razie jakby psiak np. przytył, co jak wiemy każdemu może się zdarzyć.

A co w takim razie z materiałem z jakiego wykonana jest obroża?

Obroża dla psa dużego, gdy już wiemy jaki typ obroży będzie dobry dla naszego pupila oraz jaka jest jego poprawna długość i szerokość, pozostaje nam już tylko dobór odpowiedniego materiału z jakiego ma być wykonana. Jednak nie jest to takie proste – gdy chcemy aby nasza dama czy kawaler byli zadowoleni. W naszej pracowni przykładamy szczególną uwagę aby Twój pies miał spersonalizowaną obroże ukazującą wszystkie jego walory. Jesteśmy zawsze na bieżąco z trendami jakie panują w modzie, stąd bogata kolekcja taśm, polarów i tasiemek z których szyjemy nasze wyroby stale je uzupełniając. Wiemy o tym, iż najlepsze produkty to takie, które nie tylko są dopasowane do wielkości oraz preferencji naszego psa, ale które wykonane z należytą pieczołowitością, jako indywidualne zamówienie posiadają niebanalne wzornictwo. Każdy z naszych pupili ma inaczej wybarwioną sierść, posiada inny kolor oczu czy też charakter. To wszystko możemy zawrzeć w dobrze dobranej spersonalizowanej taśmie. Mając wybór pomiędzy ponadczasowymi wzorami mamy możliwość ubrania waszych damy i fantastycznych kawalerów w obroże na miarę ich charakterów oraz temperamentu. Dodatkowo aby komfort noszenia obroży był większy każda obroża jest podszyta mięciutkim polarem, którego kolor można dobrać indywidualnie do wybranej wcześniej taśmy. Materiały z jakich uszyte są nasze obroże można prać w pralkach w temperaturze 40 stopni, co stanowi dodatkowe ułatwienie w ich użytkowaniu. Czegóż chcieć więcej?

FAQ:

Jaki typ obroży będzie najlepszy dla mojego pupila?

Taki aby czuł się w niej komfortowo i wyglądał nietuzinkowo.

Jaka szerokość obroży będzie najlepsza dla mojego psa?

Taka aby nie krępowała jego ruchów ani nie powodowała wrzynania się w skórę.

Co może powodować wybór zbyt krótkiej obroży dla psa?

Może stanowić dla niego dyskomfort w trakcie noszenia.

Podsumowując, nieważne jest tak naprawdę jaki rodzaj obroży w tym szerokość, długość czy też typ tkaniny zostanie przez Ciebie wybrany. Zawsze kieruj się dobrem swojego pupila, a jeżeli przy okazji będzie w niej wyglądać wspaniale oraz będzie czuć się komfortowo to wiadomo że wybór był trafiony. Tak dobrana obroża będzie niebanalnym dodatkiem i dizajnerskim gadżetem, który pozwoli Twojemu pupilowi stać się rozpoznawalnym.

Popularne wyszukania:

rozowa obroza dla psa | szelki dla suczki | szelki i smycz dla chihuahua | obroza rozowa | woreczek na smakołyki dla psa